ápoló olajok | ezeket használd problémás bőrre

[szponzorált tartalom]

Köszönöm a Notino webshop támogatását a cikk elkészítéséhez.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a napi bőrápolási rutinom része legyen valamilyen arcápoló olaj is. A növényi olajokban található értékes összetevők mélyen táplálják a bőrünket, és egyáltalán nemcsak a száraz bőr ápolására alkalmasak.

Az a tapasztalatom, hogy a nem megfelelően kiválasztott bőrápoló olajok sok kellemetlenséget tudnak okozni. Amíg nem voltam tisztában az olajok bőrápolási rutinban betöltött fontos szerepével és nem tudtam, hogy melyik mire való, én is hanyagoltam a használatukat.

Sajnos nagyon problémás a bőröm, vízhiányos, emellett pedig gyakran küzdök pattanásokkal is, ezért a saját tapasztalataim alapján szeretnék most a zsíros és kombinált bőrűeknek egy kis segítséget nyújtani az arcra és testre is használható természetes olajok útvesztőiben. Nagyon fontos, hogy nem minden bőrápoló olaj jó minden bőrtípusra, így pl. a most nagyon népszerű argán és makadámiadió olaj sem jó zsíros bőrre. De kezdjük az elején.

mik azok a bázisolajok?

Ha nagyon egyszerűen szeretném definiálni, akkor bázisolaj, hordozóolaj, vagy más néven vivőolaj lehet minden olyan növényi olaj, amelyet akár a konyhaszekrényt kinyitva is megtalálsz. Akkor jó minőségűek, ha a termésekből, magokból és csonthéjasokból hidegen sajtolással nyerik ki az értékes olajat.

Az illóolajokat, amelyeket főként a növények virágaiból vagy leveleiből készítenek, mindig bázisolajban kell feloldani használat előtt. Így az illóolaj tömény koncentrátuma a vivőolaj segítségével képes beszívódni a bőrbe.

mikor használd őket?

Mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy az esti bőrápolási rutinba illessze be az olajok használatát. Amikor a bőrünk is pihen, az arcolajok regenerálják és védik a bőrt az éjszaka folyamán.

a helyes használat

Alapos arctisztítás után permetezz a bőrödre alkoholmentes tonikot, vagy egy vattakorongra cseppents belőle, és úgy töröld át az arcod és a dekoltázst. 1-3 csepp elég valamelyik zsíros bőrre való olajból, hogy átmasszírozd vele az arcbőrödet. Ez a bőrtípus saját maga is aktívan termeli az olajokat, ezért éppen csak annyi pluszra van szüksége, amennyi a regenerációhoz és az esetleges bőrproblémák kezeléséhez kell.

Fontos azonban a külső-belső hidratálás, a sok vízfogyasztás, és a megfelelő arckrém kiválasztása. Ez mindig egy nagyon könnyű és olajmentes krém legyen, amely nem tömíti el a pórusokat és nem okoz irritációt. A hidratáló krém használata után pedig jöhet még pár csepp olaj, amely védőréteget képezve segít megőrizni a bőr víztartalmát.

így NE használd

Ha zsíros a bőröd, nem ajánlatos az olajat összekeverni a hidratáló krémmel, és ezt a mixet közvetlenül bemasszírozni. A Te bőrtípusodnak elsősorban vízre van szüksége, nem pedig olajra. Az olaj védőréteget képez a bőrön, és segít, hogy hidratált maradjon. Ha a zsíros bőrre ajánlott olajoktól esetleg rosszabbodik a bőröd állapota, hagyd abba a használatukat.

Teljes biztonsággal használhatják az arcolajokat a zsíros vagy kombinált bőrtípussal rendelkezők is, különösen, ha száraz a levegő, csupán a mennyiségre kell odafigyelni.

A sokféle növényi olaj közül nekem kettő vált be a legjobban, mert ezek nem okoznak további bőrproblémákat, sőt segítenek a gyulladásra és pattanásokra hajlamos bőröm megnyugtatásában.

szőlőmagolaj

ELŐNYEI


Segít megelőzni és kezelni a pattanásokat 

A szőlőmagból sajtolt olajat zsíros és kombinált bőrtípusra is kipróbálhatjátok.  Gyulladáscsökkentő és kollagén szövetet regeneráló hatása miatt kimondottan a problémás bőr ápolására alkalmas. Nem komedogén, tehát nem okoz mitesszereket és pattanásokat. A szőlőmagolaj állaga nagyon könnyű, ezért nem kell attól tartani, hogy nehéz lesz a bőrnek. Nagyon könnyen beszívódik, és nem hagy olajos érzetet. Szabályozza a faggyútermelést, ezért nemcsak enyhíti, de meg is előzi a gyulladt bőr tüneteit, és segítheti a hegek gyógyulását is.

Halványítja a pigmentfoltokat

A szőlőmagolajban található antioxidánsok, ásványi anyagok, linolsav és vitaminok bőrhalványító hatással bírnak, és segítenek a szem alatti sötét karikák, pattanás utáni hegek, vagy pigmentfoltok halványításában.

Hidratál és fokozza a bőr rugalmasságát

A szőlőmagolaj egy olyan védőréteget képez a bőrön, amely segít megakadályozni a bőr nedvességvesztését, ezáltal hidratált marad, miközben "lélegzik" is. Magas antioxidáns tartalma véd a környezeti káros hatások ellen, emellett E-vitaminban is gazdag. Ránctalanító hatása is van, a káros UV sugárzás hatásait is enyhíti. Napozás után kimondottan hasznos segítség a bőr regeneráláshoz.

Enyhíti a rosacea tüneteit

Számomra ez az egyik legfontosabb hatás, ami miatt rendszeresen használom a szőlőmagolajat az őszi-téli időszakban. A gyulladás- és kipirosodást csökkentő hatás a linolsavnak köszönhető, ezért a szőlőmagolaj szépen megnyugtatja az irritált bőrt. Nemcsak rosaceás bőrre tökéletes választás, de a bio, hidegen sajtolt szőlőmagolajat a kisbabák bőre is szépen tolerálja, és ekcémára, érzékeny bőrre is érdemes kipróbálni nemcsak az arcon, hanem a testen, és fejbőrön is!

SZŐLŐMAGOLAJ

KEDVENCEK

 

Hipoallergének, nem tartalmaznak szilikont, szulfátot és glikolt, mesterséges színezéket és kémiai adalékanyagot, valamint állati zsírt és kőolajszármazékot.


 

SOAPHORIA Organic szőlőmag olaj

SALOOS bio szőlőmag olaj

RENOVALITY hidegen sajtolt szőlőmag olaj

avokádó olaj

ELŐNYEI


Enyhíti a környezeti hatásokat

Az avokádó olaj kiváló antioxidáns forrás, de tele van E-vitaminnal is. Ezek segítnek enyhíteni a szabadgyökök okozta hatásokat.

Javítja a sejtek anyagcseréjét

Ha a sejtek anyagcseréje megfelelő, akkor a bőr egészséges és élettel teli.

Segít megőrizni a bőr hidratáltságát

Hasonlóan a szőlőmagolajhoz, az avokádó olaj is segít megakadályozni a bőr nagyfokú folyadékvesztését, sőt még puhítja is a bőrt.

Visszaszorítja a gyulladást

Az ekcémától a pikkelysömörig minden bőrprobléma esetén nagy segítség.  Nem kell félni attól sem, hogy eltömíti a pórusokat, pattanásos bőrre is kiváló.

Gyógyír a fejbőrproblémákra

Az én fejbőrömön szeborreás dermatitisz jön elő időnként, de az avokadóolaj gyorsan helyrehozza. Mivel gombaölő és antibakteriális tulajdonságai is vannak, segít helyreállítani a bőrflóra egyensúlyát. Ha a bőrflóra rendben van, akkor a gyulladás is mérséklődik.

AVOKÁDÓOLAJ

KEDVENCEK

 

Hipoallergének, nem tartalmaznak szilikont, szulfátot és glikolt, mesterséges színezéket és kémiai adalékanyagot, valamint állati zsírt és kőolajszármazékot.


 

SOAPHORIA Organic avokádó olaj

SALOOS bio avokádó olaj

CURAPIL bio avokádó olaj

BLACK FRIDAY 2021

November 21-ig a webshopban az arcolajokat 15% kedvezménnyel rendelhetitek meg.

Kuponkód: notino

 

 

FONTOS!

Minden új termék kipróbálása előtt győződjetek meg arról, hogy nem vált ki allergiás reakciót. Ez a bio és natúrkozmetikumokra is ugyanúgy érvényes!

A csukló belső oldalára cseppentett olaj segít eldönteni, hogy biztonsággal használhatjátok-e az adott terméket. Bár a szőlőmag- és avokádó olaj kifejezetten jól tolerálható, egyéni érzékenység bárkinél előfordulhat.


Ti használtok arcolajokat? Milyen tapasztalataitok vannak? 

Follow:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

YOUTUBE VIDEÓK