5 tipp a tavaszi hajápoláshoz

[szponzorált tartalom]

Köszönöm a Notino webshop támogatását a cikk elkészítéséhez.

A napsütés kedélyállapotunkra gyakorolt jótékony hatása vitathatatlan, de sajnos az intenzív napsugárzás könnyen kiszáríthatja és fakóvá teheti a hajunkat. Minden nő arra vágyik, hogy gyönyörű haja legyen, és ezt elérhetjük akkor is, ha a genetika nem a legdúsabb és legszebben csillogó hajkoronával ajándékozott meg minket.

Az ápolt haj egyben az egészség és szépség szimbóluma is, amelynek minőségén megfelelő étrenddel, mozgással és sok vízfogyasztással rengeteget javíthatunk. Bár sokan azt mondják, hogy szép a hajam, én azért a tél végén mindig észreveszem rajta a változást, de vannak már évek óta bevált hajápolási praktikáim, amiket ilyenkor be tudok vetni, és örömmel osztok meg most veletek is.

 

tápláld a hajad vitaminokkal

Ha vitamindúsan táplálkozunk, az a hajunkon is meglátszik. Én többnyire mindig natúr, teljes értékű, tehát nem feldolgozott alapanyagokat és ételeket fogyasztok. Amikor kevesebb szezonális friss gyümölcs és zöldség van, a jó minőségű, természetes alapú multivitamin és C-vitamin pótlást is fontosnak tartom. A vitaminok nemcsak a szervezet egészséges működéséért és a vitalitásért felelősek, hanem a haj minőségét és egészségét is befolyásolják. Léteznek kifejezetten "hajápoló" vitaminok is, de ezek között nagy különbségek lehetnek mind összetételben, mind pedig a hatásukat illetően. Olyan vitamint érdemes választani, amely tartalmaz B-vitamin komplexet, vasat, cinket, biotint, folsavat, esetleg lenmagolajat, tengeri moszatot, kovasavat, vagy más néven silica-t, és pantoténsavat.

a fejmasszázs csodákra képes

Ayurvédikus masszázsterapeutaként maximálisan hiszek abban és tapasztalom is, hogy a fejmasszázs fantasztikus, jótékony hatással van sok betegségre, a fejfájásra és migrénre, képes javítani az általános közérzetünket, és nem utolsósorban a fejbőrünk megfelelő vérellátását, ami az egészséges haj alapfeltétele. A hajunk erősebb, vastagabb, fényesebb lesz a masszázs által, és gyorsabban is nő. Mindegy, hogy száraz vagy nedves hajon alkalmazzuk, a lényeg a rendszeresség. A masszázsolaj keveréket magunknak is elkészíthetjük, sőt a személyre szabott összetétel mindig a legjobb. A gyenge, erőtlen, vékony szálú hajjal rendelkezők kipróbálhatják bázisolajnak a szezámmagolajat, a korpás, viszkető, irritált fejbőrre a kókuszolaj, míg a zsírosabb fejbőrre a mandulaolaj van jó hatással. A bázisolajat lehet gazdagítani illóolajokkal is az intezívebb hatás, vagy éppen az ellazulás érdekében. A kedvenc olajkeverékembe néhány csepp rozmaring, levendula és narancsolaj kerül. 50 ml tiszta mandulaolajba szoktam 10-10 cseppet csepegtetni mindegyikből, és bemasszírozni a hajtövekbe finom, körkörös mozdulatokkal. Mennyei érzés. Ha valaki időhiánnyal küzd, a masszázst végezheti hajmosáskor is. Természetesen készen kapható, kiváló minőségű fejbőrápoló és hajolaj kozmetikumok tucatjaiból válogathattok, ha nem szeretitek a házi megoldásokat.

Az én kedvencem az arcra, testre és hajra is használható, multifunkcionális Nuxe szárazolaj.

 

 

 

Ha a megfelelő olajjal kezeljük a hajunkat hajmosás előtt (kb. fél óra hatóidővel), akkor a hajszálak megszívják magukat olajjal. Ennek hatására a sérülékeny belső gyökérhüvely kevésbé duzzad meg a víztől, ezáltal pedig elkerülhető a hajszálak sérülése és töredezése.

A masszázs a fejbőr vérkeringésének tesz jót, javítja annak anyagcseréjét, így több oxigén és tápanyag jut a hajhagymákhoz. Fontos, hogy a fejbőrre ne kerüljön túl sok olaj, mert elzárhatja a szőrtüszőket. Néhány csepp elegendő ahhoz, hogy az egész fejbőrt alaposan, körkörös mozdulatokkal átmasszírozzuk.

 

vágasd rendszeresen a hajad

Kb. 6-8 hetente érdemes kicsit vágatni a hajvégekből, hiszen ez a hajunk legszárazabb és "legidősebb része", és leginkább a hajvégek vannak kitéve a sérülésnek. Sajnos akármilyen kíméletesen bánunk a hajunkkal, előbb-utóbb töredezni fog. A haj így sokkal jobban gubancolódik és nehéz kifésülni. Ezt a problémát a rendszeres hajvágással elkerülhetjük.

használj speciális összetevőjű hajápolókat

A tavasz közeledtével sokaknál, így nálam is gyakori probléma a hajhullás, és a könnyen zsírosodó, korpás fejbőr. Ezekre a problémákra már nagyon sokféle sampont kipróbáltam, gyakorlatilag a természetes összetevőjű termékek arzenáljától kezdve a gyógyszertári készítményekig.

A hajhullást és az ún. szeborreás dermatitiszt, amelynek tünetei a gyulladt, korpás, zsírosodó fejbőr, okozhatja többek között tápanyag, vitamin, és ásványi anyag hiány, így például a vas, cink és bizonyos fehérjék, vagy akár a D-vitamin hiánya is, ezért is érdemes odafigyelni a már korábban említett vitaminpótlásra. Nálam a hormonális egyensúlyzavarok, amelyek általában a 30 év feletti nőknél jelentkeznek gyakrabban, a fő okozói, illetve az enyhe pajzsmirigy alulműködésem is szerepet játszanak a tünetek fellángolásában. Érdemes tehát ilyen irányú kivizsgálásokon részt venni, és ha szükséges, akkor belsőleg is kezelni a probléma gyökerét.

Az extrém, hosszú ideje fennálló stresszhelyzetek is problémát jelenthetnek, de a hormonális okokra visszavezethető fejbőrproblémákkal ellentétben ez általában csak átmeneti állapot.  A jó hír viszont az, hogy akár hormonális egyensúlyzavarok, akár stressz okozza a problémát, a hajhullás, és a szeborreás dermatitisz, amely zsíros, korpás fejbőrproblémákat okoz, kezelhető orvosi segítséggel, de Ti is sokat tehettek otthon azért, hogy enyhüljenek a tüneteitek.

Ahogy már említettem, nálam hormonális oka volt a hajhullásnak, ami sajnos hónapokig tartott, így elég sok hajam kihullott, és kicsit fénytelen is lett, sőt az amúgy is vékony szálú hajam még tovább vékonyodott. Természetesen a belső kezelés is elengedhetetlen számomra a megfelelő étkezéssel, testmozgással, stresszkezelő módszerekkel, táplálék kiegészítőkkel, de ugyanígy nem szabad elhanyagolnom a külső kezelést sem, amihez hosszú távon is bevált termékeket használok.

Az egyik ilyen a René Furterer Triphasic stimuláló sampon, ami gyakorlatilag egyszerre kezeli az összes fejbőr- és hajproblémámat. Már negyedszer vettem újra, és ha időközben kipróbálok 1-2 más terméket, végül mindig visszatérek ehhez. Először is, ez egy speciális, hajhullás elleni sampon, ami serkenti a hajnövekedést és erősíti a hajszálakat. Ez nemcsak ígéret, valóban így van. Nálam már az első használat után érezhető volt a változás, de 2-3 hét használatot követően gyakorlatilag mindig visszatér a normál állapotába a hajam, vagyis nem hullik extrém módon, szép fényes és egészséges, dúsabbnak is érzem, már amennyire egy alapból vékonyszálú haj dúsabb lehet a szokásosnál.

A fejbőrviszketést is azonnal megszünteti, a szeborreás dermatitisz okozta gyulladás, kipirosodás és sebes fejbőr 2-3 használatot követően nálam mindig eltűnik. Természetesen ezek az én tapasztalataim, nem biztos, hogy mindenkinél ilyen szembetűnő, azonnali hatása van, de érdemes egy próbát tenni vele. Ezen kívül nem szárítja ki a fejbőrömet, de nem is zsírosítja, nem gubancolódik tőle a hajam, hanem könnyen kifésülhető, és csillogó lesz. Tele van értékes esszenciális olajokkal, emiatt féltem is egy kicsit, hogy könnyebben zsírosodik tőle a hajam, de egyáltalán nem. Tökéletes!

Szeborreás fejbőrre, és vékony szálú, lelapuló hajra ajánlom még nektek a L’Oréal Professionnel Serie Expert Volumetry sampont is, amivel szintén nagyon elégedett vagyok. Ez a termék szalicilsavat tartalmaz, ami a zsíros, korpás, szeborreás fejbőrt nagyon szépen kezeli, mert csökkenti a gyulladást és segít a túlzott zsírosodást is mérsékelni. Szépen megemeli a hajtöveket is, határozottan érezhető a volumennövelő hatása.

 

 

engedd a hajad lélegezni

A légszennyezettség a hajunkat és a fejbőrünket is megviseli. Minél több van ezekből a káros anyagokból, a fejbőrünk és a hajhagymáink annál kevesebb oxigénhez jutnak. A nagyvárosokban légszennyezettség szempontjából elég rossz a helyzet, és mivel többségünk nem egy erdő szélén él, és nem friss hegyi levegőt lélegzik be, ajánlatos 2-3 naponta hajat mosni, hogy megszabaduljunk a toxinoktól.

 

Ti mivel szoktátok ápolni a hajatokat? Van kedvenc, jól bevált hajápolótok?

Follow:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

YOUTUBE VIDEÓK