a legjobb tavaszváró beauty tippek

Van valaki közületek, aki nem várja már nagyon a tavaszt? Picit kisütött a nap, vettem gyönyörű friss tulipánokat is, de még mindig olyan, mintha sosem akarna vége lenni a hidegnek.

A tél nemcsak a hangulatunkra és motivációnkra lehet negatív hatással, de a bőrünk és hajunk állapota is megsínyli ezeket a hónapokat. A kinti hidegen kívül a fűtött lakás száraz levegője sem tesz jót, az eredmény pedig extra száraz bőr és töredező haj. Sajnos ilyenkor sok problémám van mindkettővel, és nagyon oda kell figyelnem, hogy mit kenek magamra és mivel ápolom a bőrömet és a hajamat.

Az évek során sikerült kitapasztalnom, hogy milyen szépségpraktikák válnak be a tavasz közeledtével, amikor a hosszú téli hónapok után az energia- és vitamintartalékaink már lemerülőben vannak. Most megosztom Veletek azokat a tippeket és kedvenc termékeimet, amik valóban működnek és látható eredményük is van.

Használj Peelinget

Az egyik legfontosabb szépségpraktika a bőr kíméletes hámlasztása. A bőrradírok vagy peelingek segítenek eltávolítani az elhalt hámsejteket és fokozzák az anyagcserét. Az anyagcsere javulásával a bőr könnyebben regenerálódik és hidratáltabb lesz, az eredmény pedig rugalmasság és kevesebb ránc.

A "klasszikus" szemcsés bőrradírokat az én érzékeny, gyulladásra és kipirosodásra hajlamos bőröm nem nagyon szereti. Ha nem érzékeny a bőröd, nyugodtan használhatsz szemcsés bőrradírt, amit otthon nagyon gyorsan el tudsz készíteni. Egy kis mennyiségű, finom szemcséjű kristálycukrot keverj össze a kedvenc arctisztítóddal, masszírozd szét az arcodon, majd alaposan öblítsd le. Ugyanaz a hatása, mint a drogériás változatoknak.

Az én érzékeny bőröm legjobb megújítója az enzimes peeling. Ezekről röviden azt kell tudni, hogy fehérjebontó enzimeket tartalmaznak, amik kíméletesen, nem dörzsölő, hanem biológiai hámlasztó hatással rendelkeznek. Nagyon egyszerűen használhatóak, csak követni kell a csomagoláson leírtakat. Általában picit nedves bőrre kell őket felvinni, és a 10-15 perces hatóidő után lemosni. Közben lehet pihenni, relaxálni. A kedvenceim a Caudalie glikolsavas peelingje és a Hildegard Braukmann enzimes hámlasztója és AHA savas maszkja. Mindegyiket imádom, de talán a Braukmann eddig a leghatásosabb. Hetente egyszer használom, negyed óráig hagyom hatni, és miután lemosom, a bőröm csak úgy szippantja be a hidratálókrémet. Nagyon szép egészséges és puha az arcom tőle, plusz szerintem fiatalító hatása is van. 🙂

Elő az ajakápolóval

 

Nemcsak télen, nyáron is ajakbalzsam mániás vagyok. Ha épp nincs nálam valamelyik ajakápolóm, pillanatok alatt képes kicserepesedni a szám a hidegben. Egyszerre többet is tartok a táskámban, plusz az éjjeliszekrényen, a kabátzsebemben és úgy általában nagy eséllyel sok más helyen a lakásban. A Labello-vonalnak rég leáldozott, itt vannak helyette a valóban értékes hatóanyagokat tartalmazó, természetes balzsamok. Lássuk be, az tényleg nem mindegy, hogy a szádra milyen összetevőjű terméket kensz, hiszen egészen biztosan le fogod nyalni.

Van egy nagy kedvencem, a Rituals tégelyes Magic Balm-ja. A beltartalom hatása tényleg magic, az íze is kellemes, de hogy rosszat is mondjak róla, a csomagolás egyszerűen katasztrófa. A fémdobozka tetejét alig lehet lefeszegetni, és mindig figyelek, nehogy visszanyomjam megint, mert ismét órák kérdése, mire ki tudom nyitni. Az ajakápoló viszont csodás, a klasszikus Carmex balzsamhoz tudnám leginkább hasonlítani. 

Ápold a hajad természetes olajokkal

Bár hosszú, egyenes hajam van, nálam ritkaságnak számít, ha hajsütővasat, hajvasalót vagy egyéb forró hajformázó eszközt használok. Nem festetem a hajam és szeretem a lehető legtermészetesebb és legkíméletesebb módon ápolni, hogy ne sérüljön, és sokáig szép maradjon.

Télen azért előkerül a hajszárító, mert nem szeretném, ha hajmosás után megfáznék kint a szabadban. Sokszor a biztonság kedvéért inkább estére időzítem a műveletet, hogy reggelre tényleg teljesen megszáradjon.  A forró levegő viszont nem tesz jót a hajszálaknak, mert mindig észreveszem, hogy elkezdenek töredezni a hajvégeim és már nem olyan puha és selymes a hajam, mint előtte.

Jó ötlet volt elkezdeni egy argánolajos hajpakolást és egy makadámia dió olajos hajvégápolót használni, mert szuper hatással vannak a megviselt hajkoronámra. Természetes hajápolók közül nagyon szeretem a Poppy Austin márkát is, főleg az argánolajos samponjukat, amit most sikerült kifognom leárazva. Mindegyik szépen hidratálja a kiszáradt hajamat, és a hajszálaim végre nem töltődnek fel elektromossággal. Ha az ide-oda szálló, száraz végű haj neked is problémát okoz, érdemes beszerezned valamilyen olajos hajápolót.

Igyál sok vizet

Ez az a pont, amit nem lehet elégszer ismételni. Naponta 2-3 liter tiszta vizet meg kellene inni akkor is, ha nem vagy szomjas. A fűtés nemcsak a bőrödet szárítja ki, de az egész tested dehidratált lesz. Ha figyelsz arra, hogy eleget igyál, a bőröd egészen biztosan meghálálja. A víz kimossa a szervezetedből a bőrproblémák nagy részéért felelős méreganyagokat is, így kevesebb gondod lesz az arcbőröddel. Ezen kívül erősíti az immunrendszert és a kellően hidratált test energiaszintje is sokkal magasabb. 

Minden reggel egy nagy pohár citromos vízzel indítok, és újabban van egy külön 7 dl-es vizes üvegem, amit mindig újratöltök és mindenhova magammal viszek. Tudom, hogy ebből kb. 3-at kellene meginnom egy nap, de néha csak kettő jön össze. Mindenesetre sokkal jobban érzem magam akkor, ha sok vizet iszom. Aggódsz amiatt, hogy ha többet iszol, mindig WC-re kell majd menned? Inkább fogd fel úgy, hogy szerencsére jól működik az anyagcseréd és tisztul a szervezeted. 

Váltogasd a termékeket

Nagy különbségek lehetnek még azok között az arcápoló termékek között is, amiket azonos bőrtípusra ajánlanak. Vannak köztük nagyon könnyű, szinte vizes állagú, inkább nyárra való hidratálók, de kifejezetten téli használatra megálmodott nehezebb, testes krémek is.

Figyelj arra, hogy az évszaknak és bőröd állapotának megfelelően használd, és váltogasd az arcápolóidat. Ha valamilyen termék nem válik be, ki kell próbálni egy másikat inkább, nehogy még nagyobb problémát okozzon. Ha olyan szerencsés vagy, hogy télen-nyáron ugyanolyan állapotban van a bőröd és megtaláltad álmaid arcápolóit, ne kísérletezz, hanem élvezd az előnyeit.

Aludd szépre magad

Az éjszakai pihenés a bőröd szempontjából is nagyon fontos. Ha az alváson kívül még bevetsz egy éjszakai bőrápoló maszkot is, reggelre szuperhidratált bőrrel fogsz ébredni. Az arcbőrömre ezen a télen végig a Kiehl's hidratáló éjszakai maszkját használtam. Ez igazából egy testesebb krém, amit reggelig nem kell lemosni. Észrevettem, hogy másnap határozottan üdébbnek néz ki a bőröm, ezért heti 1-2x benne van az esti arcápolási rutinomban. 

A minőségi és elegendő éjszakai alvás kétségkívül a legfontosabb, de ha dolgoznod vagy tanulnod kell éjjel, vagy bármi más miatt nem tudsz eleget pihenni, turbózd fel az arcbőrödet egy kis éjszakai maszkkal.

Kimaradt valami a listából? Nektek milyen szépségpraktikáitok vannak? Kíváncsi vagyok rájuk, írjátok meg kommentben!

Follow:

10 Comments

  1. 02/02/2017 / 9:33 du.

    Fizikai hámlasztókat csak a testemen használok, leginkább a lábamon. A kémiai hámlasztókkal (AHA és BHA) igyekszem üdén és tisztán tartani az arcom, illetve most építem be a rutinomba a retinolt, és elkezdtem használni a marula olajat. Éjszakai maszkból a koreai COSRX márka rizses, illetve mézes krémjét használom, ezek nagyon jól helyrehozzák a téltől megviselt, vízhiányos bőrömet. Az olajos hajvégápolók nálam is nagy kedvencek.
    A vízivásra sokkal jobban oda kellene figyelnem, mert amíg nem iszom meg legalább 2 litert naponta, bármilyen csodabalzsamot kenhetek a számra, csak ideig-óráig fog segíteni.

    • 02/02/2017 / 9:44 du.

      Egyetértek, a fizikai hámlasztók tényleg nagyon jók testre! A koreai maszkokat, amiket említesz, még nem próbáltam, de utánanézek, köszi a tippet! 😘

      • 02/02/2017 / 9:46 du.

        Akkor vess egy pillantást a fátyolmaszkokra is! 😀 A téma kimeríthetetlen, sokaknál függőséget okoznak ezek a hatóanyagokkal átitatott szövetdarabok.

        • 02/02/2017 / 9:58 du.

          A fátyolmaszkot, mint terméket ismerem, szoktam is használni. Ezeknek a koreai maszkoknak milyen az összetételük vajon? Én már régóta csak natúrkozmetikumokat használok…

        • 02/02/2017 / 10:08 du.

          Közben utánanéztem a márkának, egész jónak tűnik. Sajnos tőlünk Németországból csak egyfajta, a csigás rendelhető az amazonon, őrült magas postaköltséggel. 😕

          • 02/02/2017 / 10:12 du.

            Ebay-ről nem szeretsz rendelni? Egyébként vannak megbízható koreai webshopok is, tudom ajánlani a Jolsét, illetve a StyleKoreant. Sokan szeretik a Wishtrendet is, én onnan még nem rendeltem. A Jolsén van ingyenes posta is, a StyleKoreannál súlyfüggő, két krémre pár dollár a tracking numberrel ellátott postázás költsége. De ha megengedsz ennyi reklámot: holnap fogok kirakni a blogomra egy átfogóbb posztot arról, honnan szoktam koreai kozmetikumokat rendelni. Ha lesz időd, nézz majd rá. 🙂

          • 02/02/2017 / 10:20 du.

            megnézem majd a webshopokat, kíváncsi vagyok. eBay helyett inkább amazon-párti vagyok, mert szinte mindent nulla postaköltséggel tudok rendelni, és általában másnapra meg is érkezik a csomag 🙂 nemsokára felteszek egy mini amazon haul-t is 🙃 a holnapi bejegyzésedet mindenképp elolvasom! 😘

          • 02/02/2017 / 10:29 du.

            Nekem pedig az Amazon ismeretlen terep, úgyhogy kíváncsi vagyok a haulra!

  2. László Meizel
    03/02/2017 / 6:22 de.

    Lehet kapni valahol Batmanes fátyolmaszkot?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

YOUTUBE VIDEÓK