4 hatékony, otthoni praktika narancsbőrre | saját történettel

A diéta és testmozgás mellett nemcsak drága kezelésekkel tudunk javítani a bőrünk állapotán a problémás helyeken. Nagyon szép javulást lehet elérni néhány otthon is alkalmazható módszerrel. Bár már dübörög a strandszezon, még most sem késő bevetni az otthoni praktikákat, amelyek közül most azokról lesz szó, amelyeket én is kipróbáltam, és beváltak.

De először egy kis személyes történettel kezdem. 30 éves koromig kifejezetten vékony testalkatú voltam, bármit ehettem, nem híztam annak ellenére sem, hogy akkoriban még a mozgás sem tartozott a kedvenc elfoglaltságaim közé. 7 évvel ezelőtt azonban minden megváltozott. Sajnos átéltem több családi tragédiát is, majd én magam is átestem egy komoly betegségen, és műtéteken. A rövid időn belül ért rengeteg negatív stressz sajnos megtette a hatását. Először nagyon lefogytam, de a szervezetem később többek között pajzsmirigy alulműködéssel, vércukoringadozásokkal és inzulin túltermeléssel, mai ismertebb nevén heves inzulinrezisztencia tünetekkel reagált. Mindezek mellékhatása pedig a hirtelen hízás lett. 2 hónap alatt feljött 10 kg annak ellenére, hogy precízen diétáztam, és a mozgást is komolyan vettem. Sajnos a hízás nem izomtömeg növekedésben, hanem a comb, fenék és has területére lerakódott zsírpárnák képében nyilvánult meg.

Sokáig a már említett diéta és mozgás ellenére sem történt változás, egy dekát sem tudtam fogyni, és a testösszetételem sem nagyon változott, valamint cm-ben sem volt mérhető eredmény. Az elmúlt fél évben aztán egy kis étrendi átalakítással és néhány "házi" praktikával sikerült megszabadulnom 6 kg-tól és 40-esről ismét visszaváltani a 38-as ruhaméretre. Az étrendemre azért nem térek ki részletesen, mert nem vagyok sem dietetikus, sem pedig sporttáplálkozás szakértő, ezért úgy gondolom, hogy mindenkinek egyénileg érdemes tanácsot kérnie a megfelelő szakemberektől. Kozmetikusként és masszázsterapeutaként viszont bátran ajánlom Nektek a következő módszereket:

VÍZ, VÍZ, ÉS MÉG TÖBB VÍZ

Tudom, már unalomig ismételt mondás, hogy sok vizet kell inni, különösen a nyári melegben. Megfelelő hidratáltság nélkül viszont sajnos nem működik jól az anyagcserénk sem. Nálam ez volt az egyik fő probléma. Ha elég vizet iszunk (kb. 2,5-3 liter naponta), az jót tesz a bőrünknek is. Ha nem sikerül tiszta vízből legyűrnöm a napi adagot, akkor olyan magas víztartalmú gyümölcsöket és zöldségeket nassolok, mint a sárgadinnye, a görögdinnye, a zöld leveles saláták, vagy az uborka. A dinnyéket cukortartalmuk miatt érdemes módjával fogyasztani, de a zöldségek nagyon jól eltelítenek, és segítenek kordában tartani a testsúlyt és a vércukorszintet.

 

ZÖLD TEA

A zöld tea gyorsítja az anyagcserét és segít abban, hogy a mozgás során több zsírt tudjunk elégetni. Olyan antioxidánsokat, ún. katechineket (flavonoidokat) tartalmaz, amelyek segíthetnek az inzulinrezisztencia tüneteinek enyhítésében is. Én napi 2 csésze zöld teát fogyasztok, nyáron leginkább jeges tea formájában. Fontos, hogy csak jó minőségű, szálas zöld teát fogyasszunk, semmiképpen sem filteres változatot. A dm-ben nagyon kedvező áron lehet kapni saját márkás zöld teát, próbáljátok ki!

SZÁRAZ LEDÖRZSÖLÉS

Az egyik leghatékonyabb módja a nyirokkeringés serkentésének. Én sportolás és tusolás után szoktam a már száraz bőrömet egy luffaszivaccsal vagy masszírozó kefével tetőtől talpig végigdörzsölni. Na jó, nem egészen, mert az arc-nyak-dekoltázs területe természetesen kimarad. Hiába van csak a combon, vagy fenéken narancsbőr, akkor is végig kell dörzsölni az egész testet, hiszen a nyirokerek behálózzák azt. A dörzsölést mindig a szívvel ellentétes oldalon kell kezdeni, a lábon és a karon felfelé irányuló körkörös, a hason pedig kizárólag körkörös mozdulatokkal. Picit kipirosodik utána a bőr, de ettől nem kell megijedni, mert ez azt jelenti, hogy előkészítettük a testünket a következő lépésre.

MÉREGTELENÍTŐ ÖNMASSZÁZS

Sokan a kókuszolajos masszázsra esküsznek, de én találtam egy ennél sokkal hatékonyabb és gyorsabb eredményt adó megoldást. Egy olyan olajkeveréket használok, amelyben kizárólag természetes, hidegen sajtolt, és bio illóolajok vannak. A SkinDelight márka Detox nevet viselő olajában ugyanis a 33 féle, tiszta hatóanyag együttesen fejti ki hatását, és az általam eddig kipróbált narancsbőr kezelésére fejlesztett termékek közül ezt a legkényelmesebb használni, és szinte azonnali hatással bír. Ezt nem úgy kell érteni, hogy volt narancsbőr, nincs narancsbőr, de önmasszázs után érezhetően beindítja a méregtelenítési folyamatokat. A vízivást ez esetben tényleg nagyon komolyan kell venni, mert a felszabaduló toxinokat el kell távolítanunk a szervezetből vizeletürítéssel és izzadással, ezek pedig nem mennek, ha nem iszunk...

 

 

Példaként említeném, hogy az első próbákat követően 3-4x is el kellett mennem naponta a nagydolgomat intézni, és nem hasmenésem volt, egyszerűen tisztult a szervezetem. Az első két hétben előbújt néhány fájdalmas, gyulladt pattanásom is, ami szintén a méregtelenítés "nem szeretem" velejárója. Bár a termékleírás kifejezetten nem ajánlja arcra a Detox-ot, azért én pöttyintettem a pattikra is belőle, és másnapra nagyon szépen visszahúzta a gyulladást. Ezt követően viszont, és nagy örömömre azóta is teljesen pattanás-mentes vagyok, még menzesz előtt is!

Nemrég egy barátnőm kérdezte, hogy ez a termék is úgy csíp, mint a legtöbb narancsbőr elleni kence? Léteznek ugyanis olyan kapszaicin hatóanyagú masszázskrémek, amelyek paprikakivonatot tartalmaznak, de tapasztalatom szerint kifejezetten fájdalmas a használatuk, mert csípnek és heves allaergiás reakciókat is okozhatnak az arra érzékenyeknél. A Detox olajjal való masszázs nem csíp, és nem okoz kellemetlen bőrreakciókat. Érdemes azonban az összetevőlistát áttanulmányoznia annak, aki tudja magáról, hogy valamilyen gyógynövényre allergiás.

Összetevők: olivaolaj (olea europaea oil)*, édesmandula olaj (prunus amygdalus dulcis oil)*, jojoba olaj (simmondsia chinensis oil)*, szezámolaj (argania spinosa oil) *, vadrózsaolaj (rosa canina oil)*, kendermagolaj (cannabis sativa seed oil) *, avokádó olaj (persea gratissima oil) * essential oils:  kakukkfű (thymus vulgaris), borókabogyó (juniperus communis), ciprus (cupressus sempervirens), pacsuli (pogostemon cablin), grépfrút (citrus paradisii)*, keserűnarancs (citrus  aurantium), geránium (pelargonium graveolens), levendula (lavandula angustofolia) *, citrom (citrus limon)*, narancs (citrus sinensis)*, mandarin (citrus reticulate)*, rozmaring (rosmarinus officialis), tömjén (boswelia carterii)*, indiai citromfű (cymbopogon citratus)*, petitgrain (citrus aurantium leaf), gyömbér (zingiber officinale), citronella (cymbopogon winterianus), édeskömény (foeniculum vulgare), vetiver (vertiveria zizanioides), szerecsendió (myristica fragrans), bergamot (citrus bergamia), ylang-ylang (cananga odorata)*, rózsafa (aniba rosaedora), atlaszcédrus (cedrus atlantica) *, kubeba (litsea cubeba), teafa (melaleuca alternifolia)*

*ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból

 

 

Ebben a kis videóban bemutatom nektek azokat az egyszerű mozdulatokat, amelyekkel bárki hatékonyan el tudja végezni az otthoni kezelést, és a 100% természetes hatóanyag tartalmú olajon kívül semmibe nem kerül. Az önmasszázs nemcsak a testünknek és a bőrünk rugalmasságának tesz jót, hanem lelki szinten is segíti az önelfogadást és az elengedést.

A fenti praktikákat április eleje óta alkalmazom, és még messze a cél, de már látom az alagút végét. Nagyon sokat javult a bőröm állapota, és az anyagcserémre sem lehet panaszom, mert szépen beindult és pörög. Testmozgás és átgondolt étkezés nélkül azonban nincs az a csodakrém, ami hosszú távon is segítene, úgyhogy nem hagyom abba az új napi rutint akkor sem, ha vége a strandszezonnak. 

Ti milyen módszereket próbáltatok ki eddig a narancsbőr kezelésére?

Bevált valamelyik?

Follow:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

YOUTUBE VIDEÓK