7 egyszerű ayurvédikus rituálé | próbáld ki őket még ma

Ahhoz, hogy az élet minden területén a legjobbat hozhasd ki magadból, az egyik legfontosabb dolog, hogy törődj a tested és lelked egészségével is. Nekem az ayurvéda ősi tanításai és egészségmegőrző módszerei segítettek a legtöbbet abban, hogy az energiáimat megfelelően csoportosítva és felhasználva kiegyensúlyozott életet élhessek.

A rendszeresség az "énidő" esetében is kulcsfontosságú. Ha a napi rutinodba sikerül becsempészni néhány olyan dolgot, ami számodra kikapcsolódást és feltöltődést jelent, rövid időn belül nagyon pozitív változásokat fogsz tapasztalni. Nemcsak egészségesebb, de hamarosan tudatosabb és magabiztosabb is lehetsz.

Az ayurvédikus rutinok segítenek megtartani az egyensúlyt, ugyanis helyreállítják a test biológiai óráját, szabályozzák az emésztést és a kiválasztást, lelki szinten pedig javítják az önérzetet, az önfegyelmet, és békével, boldogsággal, és várhatóan hosszú élettel ajándékoznak meg.

Azért ez nem hangzik rosszul, ugye? Ez a 7 ayurvédikus rituálé a napi rutinom része, és remélem neked is segíteni fognak abban, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb, és boldogabb legyél!

ébredj napfelkelte előtt

Az ayurvédikus filozófia úgy tartja, hogy a reggeli ébredés legjobb időpontja kb. másfél órával napfelkelte előtt van. Aki szinkronba kerül a kelő nappal, az az energiaszintjének növekedésével együtt fokozódó tudatosságot is tapasztalhat.

 

meditálj minden reggel

Az előbb említett okok miatt a napi meditáció legjobb időpontja a kora reggeli órákban van. Tapasztalataim szerint bármely napszakban is végzem, megvannak a kedvező hatásai, de a reggeli meditáció tényleg különleges élmény. Ilyenkor az elme még tiszta, a gondolatok nem csaponganak annyira, és egy kis 10 perces nyugalom után készen is állok az új nap kihívásaira.

 

 

indítsd a napot meleg citromos-gyömbéres vízzel

Az ayurvéda szerint a meleg víz már önmagában is tiszító hatású, de egy kis frissen facsart citromlével és frissen reszelt gyömbérrel kombinálva egészen biztosan felébreszti az emésztőrendszert. A gyömbérnek ráadásul melegítő hatása is van, ezért a hűvös ősz-téli időszakban az egyik legjobb immunerősítő szer.

 

az önmasszázs csodákra képes

A reggeli önmasszázs nemcsak a vérkeringést és nyirokkeringést serkenti, hanem segít oldani az ízületek merevségét is. A megfelelő masszázsolaj kiválasztása azért lényeges, hogy az aktuális állapotodnak legmegfelelőbb kezelésben részesíthesd magad.

Ha többet szeretnél tudni az ayurvédikus Abhyanga önmasszázsról, az általam használt olajokról, és szeretnéd megtanulni a lépéseit, akkor olvasd el az abhyanga masszázs csodálatos hatásairól szóló blogbejegyzésemet.

 

ne spórolj az alvással

Életünk egyharmadát alvással töltjük, és az ayurvéda szerint ez az idő kitűnő lehetőség arra, hogy az esetleg felborult testi-lelki-szellemi egyensúlyunkat helyreállítsuk. Amikor alszol, a tested regenerálódik, a sejtjeid pedig megújulnak. Ugyanez igaz az elmédre is. A minőségi alvással töltött idő elengedhetetlen az egészséged hosszú távú megőrzéséhez!

 

 

szánj időt egy ellazító fürdőre

Az ayurvédikus napi rítusok, az ún. "dinacharya" része a reggeli fürdő is. Ha reggelente rohansz, és úgy érzed, hogy semmire nincs időd, a korábban kelés, és egy megnyugtató, izmokat ellazító kádfürdő olyan minőségi változást fog hozni a napjaidba, amit talán most elképzelni sem tudsz. Ne félj attól, hogy a nyugodt reggelek lelassítanak. Éppen ellenkezőleg! Kiegyensúlyozott, összeszedett és magabiztos leszel egész nap.

 

mozogj minden nap

A napi rituálék közül talán a legfontosabbat, a testmozgást hagytam utoljára. Az egyes ayurvédikus testtípusoknak más-más mozgásformák ajánlottak az egyensúly megőrzéséhez, de természetesen bármilyen mozgásforma kitűnő hatással van a testre és lélekre egyaránt, a lényeg, hogy naponta végezd.

Én reggel a jógát, este pedig az edzőteremben az aerob mozgások közül az evezést, a biciklizést és a futógépet, és heti néhány alkalommal a súlyzós edzéseket részesítem előnyben.

 

 


Ha szereted magadat, és odafigyelsz a tested-lelked egészségére, az eredmény nem fog elmaradni. Még ma iktass be legalább egy olyan dolgot a napi rutinodba, amiről tudod, hogy jólesik, feltölt, és az egészségedet szolgálja!
Follow:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

YOUTUBE VIDEÓK