halogatás | így hagyd abba

Ha hozzám hasonlóan érezted már azt, hogy rengeteg célod, terved van, sok dolgot szeretnél elérni és megtenni akár a munkában, akár a magánéletben, de valahogy sosem, vagy csak nagyon nehezen jutsz el odáig, hogy valóban megvalósítsd őket, akkor ez a cikk neked szól. A halogatást és a hozzá kapcsolódó érzést senki nem szereti, de borzasztóan nehéz leküzdeni. Minél hosszabb ugyanis a teendők listája, annál inkább hajlamosabb lehetsz a halogatásra, mert egy idő után egyszerűen túl soknak érzed a feladatokat. Ez…

mire jó az ashwagandha?

Az ashwagandha, amelyet szoktak álombogyónak, indiai ginzengnek vagy téli cseresznyének is nevezni,  több ezer éve a hagyományos indiai orvoslás, az ayurvéda egyik leggyakrabban használt gyógynövénye. A rasayana, vagyis fiatalító kúra egyik alappillére, és egy olyan adaptogén gyógynövény, amely segít a szervezetünknek, hogy alkalmazkodni tudjon a fizikai, kémiai vagy biológiai stresszhatásokhoz és helyreállítja az egyensúlyi állapotot, amely az ayurvéda szerint az egészség alapja. Ez a növény gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és olyan aktív komponensekben, amelyek  támogatják a test egészséges működését. Mielőtt…

burnout szindróma | téged is fenyeget?

Nagyon régen jelentkeztem videóval a YouTube csatornámon, de már egy ideje úgy éreztem, hogy ideje visszatérnem a rendszeres tartalomkészítéshez. Egyrészt tudom, hogy sokan hiányoljátok a videókat, ami nagyon kedves tőletek, és köszönöm, hogy ennyi kihagyás után továbbra is érdekel titeket a mondanivalóm. Az elmúlt másfél év során rengeteg olyan dolgot sikerült megvalósítanom, amit a rendszeres blogolás és videó készítés mellett nem lett volna időm, például németet tanultam, létrehoztam egy webdizájn és marketing tanácsadással foglalkozó stúdiót, készülőben van egy online angol…

a hibátlan bőr titka lehet az ayurvédikus testtípus meghatározás?

Lehet, hogy nehéz elképzelned, hogy összefüggés lehet a személyiséged és a bőrproblémáid között, de a világ legrégebbi gyógyító rendszere, az Ayurveda erről másképp vélekedik. Az ayurvéda az embert „teljes egység”-ként, személyre szabottan kezeli és az egészség minden szintjével egyszerre foglalkozik.  Betegségek, így bőrproblémák is akkor alakulhatnak ki, ha életenergiáink, a úgynevezett „doshák” egyensúlya hosszú időre felborul. Az alapvető életenergiákat, amely minden élő szervezetet felépít, irányít és befolyásol, dosháknak nevezzük. Már születésekor minden ember rendelkezik azokkal az egyedi tulajdonságokkal, amik meghatározzák…

változtass az étrendeden és megváltozik az életed

Az ayurvéda és a jóga több ezer éves tudománya segíthet újra megtalálni az egyensúlyt az életedben testi és szellemi szinten is. Manapság, amikor mindenki rohan, és nincs idő a nyugodt étkezésre, a legtöbb ember csak bekap gyorsan valamit útközben, ami a legkevésbé sem mondható tudatos és egészséges étkezésnek. Éppen ezért a testi-lelki-szellemi egyensúlyra alapozó ősi tanítások talán még sosem voltak annyira aktuálisak, mint napjainkban. Az ayurvéda és a jóga tanításainak az alapja a három gúna: szattva, radzsasz és tamasz. Ezek…

a krónikus stressz megbetegít?

Az érzelmek szerepe valóban nem elhanyagolható, ha betegségmegelőzésről van szó. A különböző kutatások azt mutatják, hogy a krónikus stressz és az intenzív negatív érzelmek hosszú távon rossz hatással lehetnek a testi és mentális egészségünkre. A felmérések alapján a magas stresszhormonszint és az intenzív negatív érzelmek egyértelműen összekapcsolhatók az olyan egészségügyi problémákkal, mint a magas vérnyomás, a szívbetegségek, az immunrendszer védekezőképességének gyengülése, az emésztési problémák és más krónikus betegségekre való hajlam. A hosszú távú stressz és az intenzív érzelmi megterhelés ugyanis…

holisztikus gyógyítás | mit jelent pontosan?

A holisztikus gyógyítás egy olyan megközelítés, amely az egész embert – testet, lelket és szellemet – egy összefüggő egységként kezeli, és betegség vagy egészségügyi probléma esetén nem csak a tünetek kezelésére szorítkozik, hanem azok mögött meghúzódó okokra is figyelmet fordít. A „holisztikus” kifejezés a görög „holosz” (egész) szóból származik. Ennek az eljárásnak az alapja az a felismerés, hogy az emberi test különböző részei és rendszerei nem elkülönülten működnek, hanem kölcsönhatásban vannak egymással. Ennek megfelelően, ha egy részén probléma vagy egyensúlyhiány…

YOUTUBE VIDEÓK